Turksat

Admin
Yönetici
Burada Windows 10 kurulumunun iki yöntemini tartışıyoruz. İlk yöntem, Windows yükseltmesini ücretsiz yapmak, ikincisi ise Windows 10 için herhangi bir bilgisayara yüklemek üzere bir yükleme diski oluşturmaktır. Bu şekilde Windows 10'u ücretsiz olarak kolayca indirip yükleyebilirsiniz.

Hepiniz için de oldukça kolay olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Windows 10'u Yükseltebilir, eski pencerelerinizi en son Windows 10'a yükseltebilirsiniz. Microsoft Windows 10'dan yeni bir işletim sistemi sürümünün geldiği anı her zaman sevmişimdir. Kullanıcılar Windows 9'u önceki 8.1'den sonra bekliyorlardı, ancak Microsoft'un 9'u atladı ve Windows 10'u piyasaya sürdü.

Windows'un mevcut sürümü, Metro Style UI'nin (Kullanıcı Arayüzü) yeni bir görünümüne sahip olan Microsoft Windows 10'dur ve Microsoft, en son Windows 10'u oluşturmak için bir Windows 7 ve Windows 8 Karması oluşturmak için bir adım daha atmak zorunda kaldı.

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme veya Tam Sürüm ISO İndir (32 - 64 Bit) 2020

Şimdiye kadar Windows 10, teknik gruplardan olumlu tepkiler aldı. Ancak Microsoft, Windows 10 dağıtımını ücretsiz olarak resmi olarak durdurdu. Evet, Windows 10 ISO dosyasının ücretsiz bir kopyasını web'den alabilirsiniz, ancak bu, gelecekte herhangi bir güncelleme almayacaktır; Windows 10 işletim sisteminin ücretsiz bir kopyasını almakla ilgileniyorsanız makaleyi okumaya devam edin.

Windows 10 için Teknik Özellikler

• Yazılımın adı : Windows 10 Teknik genel bakış, ana akım İngilizce dilinde 32 bit ve 64 bit sürümlerinde mevcuttur.
  • Kurulum Türü : Çevrimdışı Yükleyici / Tam Bağımsız Kurulum:
  • Uyumluluk Mimarisi: 32Bit (x86) / 64 Bit (x64)
  • Lisans : Ücretsiz
  • Geliştiriciler : Microsoft

Windows 10 İçin Minimum Sistem Gereksinimleri:

1. İşletim Sistemi Yükseltmek için : - Windows 7 veya Windows 8.1 Service Pack 1'e (SP1) ihtiyacınız olacak (yüklü Windows orijinal olmalıdır; aksi takdirde hiçbir güncelleme size fayda sağlamaz).
  2. İşlemci : 1 GHz veya daha hızlı işlemci veya SoC (Çip üzerinde sistem). Windows 10'un 64 bit sürümleri CMPXCHG16b, PrefetchW ve LAHF / SAHF özelliklerini destekleyen bir işlemci gerektirir.
  3. RAM : 32 bit için en az 1 GB veya 64 bit için 2 GB
  4. Fiziksel Bellek (Sabit Disk Alanı) : 32 bit için 16 GB veya 64 bit için 20 GB
  5. Grafikler : DirectX 9 veya üzeri, WDDM 1.0 sürücüsü ile.
  6. Ekran veya Çözünürlük : 1024 x 600.
  7. Dokun : Çoklu dokunma desteği tabletleri veya Windows cihazları için.
  8. Microsoft hesabı : Bazı özellikler için gereklidir.
  9. Cortana desteği : Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Çin, Fransa, İtalya, Almanya ve İspanya'da desteklenir.
  10. Windows Hello Yüz Tanıma : Yüz tanıma veya iris algılama için bir Kızılötesi kamera veya Pencere Biyometrik Çerçevesini destekleyen bir parmak izi okuyucu.
  11. Medya akışı : Xbox Müzik ve Xbox Video akışı özellikleri yalnızca belirli bölgelerde mevcuttur.
  12. Uyumlu çekirdek modu sürücüleri.
  13. Cihaz şifreleme : InstantGo ve TPM 2.0.
  14. BitLocker : Windows 10 Pro veya Enterprise, Güvenilir Platform Modülü (TPM) 1.2, TPM 2.0 veya bir USB flash sürücü.
  15. Wi-Fi Direct Yazdırma : Hizmetlere erişmek için desteklenen Wifi Yönlendiricisi

1. Eski Windows'tan Windows 10'a Yükseltme

Daha önce belirtildiği gibi, Windows 7 veya Windows 8.x kullanıyorsanız, Windows 10 ücretsiz bir yükseltmedir. İşte nasıl yükseltebileceğiniz:

Adım 1. Her şeyden önce, orijinal Windows 7/8 / 8.1'e sahip olduğunuzdan emin olun, çünkü bu güncelleştirme yalnızca orijinal pencerelerdeki bu sürümlerde mevcuttur.

Adım 2. Şimdi orijinal Windows sürümünüzde, Denetim Masası -> Windows Update'e gidin.

122.jpeg

Adım 3. Şimdi, Windows 10 sürümünün piyasaya sürüldüğü seçili 190 ülkenin tümünün kullanıcıları Windows 10'un Ana Güncellemesini görecek.

Adım 4. Güncellemeyi yükle'ye tıklayın, indirme işlemi Windows 10'da başlayacaktır.

Adım 5. Şimdi yukarıdaki adımdan sonra veya bu ekrana sahip değilseniz, sistem tepsisindeki Windows işareti simgesine tıklayın.

230.jpg

Adım 6. Orada Rezervasyon Onaylandı seçeneğini ve ardından Windows 10 için İndirme Seçeneğini göreceksiniz . Sadece üzerine dokunun.

Adım 7. Şimdi Windows 10 bilgisayarınıza indirilmeye başlayacak ve bu, internet hızınıza bağlı olarak zaman alabilir. Şimdi bu işlem tamamlandığında, pencereleriniz otomatik olarak yeniden başlatılacak. Bu kadar. Şimdi, Windows'un en şaşırtıcı sürümü olan Windows 10'a gireceksiniz.

Windows 10 Kurulum Diski Yapma Adımları

Adım 1. Öncelikle, Medya Oluşturma Aracının en son sürümünü indirmeniz gerekir ve aşağıda ilgili bit aracını almak için bağlantılar verilmiştir.

Not: Dosyayı indiremiyorsanız, bağlantıya sağ tıklayın ve 'Bağlantıyı Yeni Sekmede Aç'ı seçin . İndirme başlamalıdır.

Üst Alt